Mr robot

Mr. Robot 3. sezona: Ko mēs pagaidām zinām?

Mr. Robot ir tehnoloģiju trilleris, kas nu jau iematojis ļoti lielu skatītāju cieņu. Seriāls ir par Eliotu Aldersonu, kuru atveido aktieris Ramis Maleks. Eliots ir jauns vīrietis, kurš dzīvo Ņujorkā un strādā datordrošības uzņēmumā Allsafe par drošības speciālistu. Viņa uzdevums ir ievākt informāciju par cilvēkiem, izmantojot tehnoloģijas un savas nepārspējamās dedukcijas prasmes. Eliots ir ģēnijs, taču viņu nomoka depresija un paranoja. Viņa darbs ir visai bīstams, tāpēc viņa dzīve ir dažādu aizraujošu notikumu un spriedzes pilna. Seriāls nu jau aizvadījis divas sezonas, kas skatītājiem ļoti patikušas. Nu seriāla veidotāji sāk runāt pat seriāla trešo sezonu. Kaut gan līdz tai vēl kāds laiciņš jāpagaida, jau ir uzvirmojušas pirmās baumas un fakti par to. Ko tad varam sagaidīt no seriāla trešās sezonas?

Kad tiks izlaista 3. sezona?

Mūsu rīcībā ir informācija, ka trešo sezonu varēsim vērot jau 2017. gada oktobrī. Kā mēs to zinām? Jau šī gada martā seriāla oficiālajā Twitter kontā tika publicēta interesants ziņa. Kvēlākie seriāla fani jau uzreiz saprata, ka tas ir šifrēts kods. Ziņa tika ietvertas drukas kļūdas. Nepareizie burti veidoja ciparu kodu, kas atklāja vārdu “October” jeb oktobris. Nu mēs zinām, ka oktobrī varēsim skatīties Mr. Robot 3. sezonu.

Kādi personāži pievienosies?

Šajā sezonā seriālam pievienosies daudz jaunu personāžu. Tā piemēram, aktieris Bobijs Kanavale, kuru daudzi ir iepazinuši seriālos Master of None un Vinyl and Boardwalk Empire nu kļūs par lietoto auto pardevēju Irvingu seriālā Mr. Robot. Aktieris Rizvans Manji pievienosies kā FIB aģents Norms. Arī daži jau zināmi tēli seriālā nu būs manāmi biežāk un iesaistīsies spraigajos notikumos.

Kas notiks 3. sezonā?

Protams, pilnīgas informācijas par to, kas norisināsies seriāla 3. sezonā mums nav, jo tas ir seriāla veidotāju rūpīgi glabāts noslēpums, taču dažas baumas jau ir dzirdētas. Visticamāk 3. sezona sāksies ar otrās sezonas beigu notikumiem. Kā atceramies, Eliots otrās sezonas beigās tika sašauts, ar saviem biedriem plānojot uzbrukumu E-Corp. Darlīnu, savukārt, ir sagūstījis FIB un no viņas cenšas izvilināt informāciju par Eliotu. Skaidri zināms ir tas, ka Eliots izdzīvos, jo kas gan būtu seriāls bez galvenā varoņa? Vēl varam pačukstēt priekšā, ka gaidāmas daudzas negaidītas atklāsmes, piemēram, par Andželas iesaisti notikušajā. Tāpat zinām, ka cīņa ar E-Corp nav uzvarēta un turpināsies. To, kā tieši tas notiks un kā Eliotam izdosies sadzīvot ar savām neirotiskajām tieksmēm, skatieties paši. Kaut gan precīza un pilnīga informācija par 3. sezonu vēl nav iegūstama viens ir skaidrs – seriālas būs tik pat aizraujošs un spriedzes pilns, kā pirmajās divās sezonās.

Izveidota mobilā spēle pēc seriāla Mr.Robot motīviem

Nu ikvienam Ramija Maleka un seriāla Mr.Robot fanam ir iespēja iejusties šī hakera tēlā un piedalīties kiber operācijās. Kompānija Telltale Games sadarbībā ar Night School Studio ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka ir pieejama mobilā spēle Mr.Robot: 1.51exfiltrati0n.apk. Mr.Robot: 1.51exfiltrati0n.apk. spēle ir pieejama gan Android, gan iOS lietotājiem. Spēle ir veidota pēc slavenā seriāla Mr.Robot motīviem, taču tā nav tipiska videospēle, kur galvenais ir vizuālais izskats, grafika un spēles sarežģītība. Tā ir dizaina un satura ziņā pat ļoti vienkārša spēle, kur visa darbība norisinās it kā uz ielas atrastā viedtālrunī. Spēles mērķis ir parādīt cik spēcīgs un reizē bīstams instruments var būt viedtālrunis, kas izmantots, lai sūtītu ziņas, gluži kā tas tiek apspēlēts seriālā Mr.Robot. Ar aplikāciju iepazīties piedāvā Alfalainaa.fi.

Mr.Robot: 1.51exfiltrati0n.apk. spēle sākas ar to, ka Ņujorkā, Konijas salā spēlētājs uz ielas atrod viedtālruni. Viss, kas spēlētājam par to zināms ir tas, ka tālrunis pieder hakerei Darlīnai, kas, kopā ar hakeru grupu, plāno vislielāko un nozīmīgāko kibernoziegumu, kādu pasaule jebkad pieredzējusi un lai to paveiktu, viņai šis telefons jāatgūst. Kamēr telefons ir pie spēlētāja, Darlīnas vietu ieņem viņš un spēlētājs tiek ierauts bīstamajā, bet aizraujošajā kibernoziegumu pasaulē.

Visa spēles darbība norisinās izdomātas kompānijas E Corp izveidotā mobilajā komunikācijas aplikācijā. Tajā ar spēlētāju sazinās dažādi iesaistītie cilvēki no hakeru grupas, tajā skaitā personāži no seriāla Mr.Robot. Spēlētājam ir jāmelo, jākrāpjas, jāzog un arī pašam jāspēj izlocīties no dažādām situācijām un jāatmasko meļi, lai izpildītu savu misiju. Tas ir patiešām sarežģīts uzdevumus un, lai to paveiktu ir jāizstrādā stratēģija un jāspēj atmaskot ziņu sūtītāji. Uzticēties šajā spēlē nevar nevienam, jo nekad nevar zināt, kas ir mobilā tālruņa ekrāna otrā pusē un kādi ir viņa nolūki.

Visas spēles pamatā ir teksts. Varbūt sākumā tas izklausās garlaicīgi, taču tekstā ver būt šifrēts jebkas un, ja vien netiek lietotas paroles vai drošības kodi, spēlētājs nevar būt drošs par to, ka sarakstās ar personu par ko tā uzdodas. Patiesībā, pats spēlētājs pēc būtības ir viltvārdis, jo kā jau tika minēts, telefons patiesībā pieder hakerei Darlīnai. Sākot spēlēt un pildot uzdevumus, ir arvien grūtāk atšķirt dažādas identitātes un saprast, kurā patiesībā ir sabiedrotais un kurš uzdodas par to, kas nav.
Spēle ir sarežģīta intriģējoša un ļoti pamācoša. Tie, kas pēli ir spēlējuši, vienalga vai tie ir Ramija Maleka un Mr.Robot fani vai nē, atzīst, ka nespēj atrauties no sava telefona. Katrs nākamais uzdevuma ir arvien interesantāks un notikumi tiek samudžināti tā, ka spēlētājs nespēj nolikt telefonu, līdz netiek ar tiem skaidrībā.

Ko mēs varam mācīties no seriāla Mr.Robot?

Mr.Robot ir viens no populārākajiem seriāliem šobrīd, kas ļauj ielūkoties psihiski nelīdzsvarotā ģēnija Elitota Aldersona prātā, kuru attēlo, nu jau slavenais aktieris, Ramijs Maleks. Seriāls ir izpelnījies tik lielu skatītāju cieņu, ne vien Ramija Maleka aktiermākslas dēļ, bet arī pateicoties intriģējošajam sižetam un tik ļoti aktuālajai tēmai – kibernoziegumiem.

Mr.Robot ne būt nav ne pirmais ne vienīgais seriāls par hekeriem un kibernoziegumiem. Tā ir visai izplatīta tēma gan Holivudā, gan visur citur, taču Mr.Robot ir visnotaļ atšķirīgs seriāls, galvenokārt tā patiesuma un reālistiskuma dēļ. Tajā netiek lietoti neeksistējošu programmu nosaukumi un termini, ko neviens nesaprot, lai tikai padarītu seriālu intriģējošāku un lån penge. Tieši pretēji, seriāls ir veidots tā, lai tas ikvienam būtu saprotams un liktu cilvēkiem aizdomāties, ka tas viss notiek arī reālajā dzīvē. Ramijs Maleks pat mācījās īpašas datorprasmes, lai padarītu seriālu pēc iespējas reālistiskāku. Mr.Robot ir kā ieskats hakeru ikdienā, kas pavēsta visai pasaulei par briesmām, ar kurām var nākties saskarties, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. No šī seriāla mēs ļoti daudz, ko varam mācīties.

Piemēram, vai esat novērojuši kā Eliots vienmēr pārmeklē sociālos tīklus, pirms saviem kiberuzbrukumiem? Viņš izpēta cilvēku profilus sociālajos tīklos, lai tiktu tiem tuvāk un saprastu, kādas paroles viņi varētu izmantot un kādu informāciju vēl viņš varētu izmantot savu mērķu sasniegšanai? No vienas puses, daudzi teiks, ka tas ir tikai seriāls un Eliota spējas izprast cilvēkus un izanalizēt viņu paroles pēc sociālajiem tīkliem ir krietni vien pārspīlētas, taču tā nav. Arī reālajā dzīvē ir tādi ģēniji kā Eliots un viņa hakeru komanda, kas var izmatot jūsu izpausto informāciju pret jums, tāpēc, vajadzētu apdomāt, kādu informāciju mēs par sevi izpaužam virtuālajā vidē.

Vēl, Eliots vairumu savu kiberuzbrukumu ir spējīgs veikt tieši tāpēc, ka viņa upuri izmanto pārāk vājas paroles. Seriālā vairums Eliota upuri izmanto paroles, ko ir viegli iegaumēt un kuras ir ļoti personiskas, kā, piemēram, tuvinieku vārdi, dzimšanas dati utt. Arī dzīvē cilvēki bieži vien izmanto tādu pašu taktiku, paroļu izvēlē, līdz ar to, ģēnijiem, kā Mr.Robot Eliotam, uzlauzt kāda kontu vai izdarīt citus kibernoziegumus ir tīrais nieks. Lai pasargātu sevi no hakeriem, noteikti ir jāpiedomā pie paroļu drošības.

Vēl Eliots no Mr.Robot izmanto sociālo inženieriju, lai piekļūtu saviem upuriem. Tā ir psiholoģiskā manipulēšana ar saviem upuriem, kas tik veiksmīgi tiek apspēlēta seriālā. Tiem, kas ir skatījušies seriālu noteikti ir skaidrs par ko iet runa, taču Mr.Robot ir attēlota vien neliela daļa no tā visa. Cilvēkiem vairāk vajadzētu interesēties par to, kā darbojas šādas shēmas un kā izvairīties no tām.

Ramijs Maleks pirms Mr. Robot

Lielākā daļa cilvēku Ramiju Maleku atpazīst tieši kā Eliotu no populārā seriāla Mr. Robot. Pēc seriāla aktieris ir spēlējis arī citas nozīmīgas lomas vairākās populārās filmās, taču par aktiera lomām pirms seriāla Mr. Robot zina vien retais, jo tad galvenās lomas viņam netika piešķirtas. Ja vēlaties pārliecināties par aktiera talantu un saprast cik daudz dažādās personībās viņš ir spējīgs iejusties credite nebancare, noskatieties sekojošās filmas un seriālus.

Gilmore Girls

Pati pirmā aktiera loma bija seriālā Gilmore Girls, kur viņš parādījās vienā no pirmajām sērijām 2004. gadā. Maleks spēlēja Endiju – galvenās varones Lainas klasesbiedru no Adventistu koledžas. Endijs bija mazliet dīvains puisis, kurš bija apsēsts ar mācītāju Ēriku. Tā kā Laina seriālā aizgāja no skolas, Maleka atveidotais Endijs drīz vien pazuda no seriāla. Kaut gan Maleks šajā seriālā parādījās vien dažās epizodēs, viņa tēlojums bija ļoti pārliecinošs un aktiera talanta cienītājiem noteikti būs interese noskatīties seriālu.

The War at Home

Ramijs Maleks bija redzams arī Fox seriālā The War at Home. Seriāls bija par savdabīgu ģimeni, kura dzīvo Longailendā. Maleks tēloja ģimenes vecākā dēla draugu, Keniju. Kenijs bija ļoti interesants puisis, kurš slēpa savu patieso būtību. Seriāls tika filmēts 2005. gadā un tas neguva īpaši lielu popularitāti. Tagag šo seriālu neviens vairs neatceras, tāpēc arī daudzi nemaz nezina par šo Ramija Meleka lomu.

Nighat at The Museum

Daudzi noteikti to nemaz nav piefiksējuši, taču Ramijs Maleks tēloja ēģiptiešu faraonu Ahkmenrahu populārajā ģimenes filmā Night at The Museum. Viņš parādījās gan filmas pirmajā, gan otrajā daļā. Night at The Museum ir filma par to, kā naktī, muzejā visi eksponāti atdzīvojas un naktssargam jātiek ar šo situāciju galā, bez tam, dažiem no eksponātiem nav tie labākie nodomi. Filmas galveno varoni muzeja sargu Leriju tēloja populārais un talantīgais komēdiju aktieris Bens Stillers. Filmā Ahkmenrahu sadraudzējās ar Leriju un kopīgiem spēkiem risināja radušās problēmas. Šajā filmā ir iespējams novērtēt Ramija Maleka dotības kā komēdiju aktierim.

24

Ramijs Maleks parādās arī dažās epizodēs populārajā spriedzes seriālā 24. Aktieris ir redzams seriāla astotajā sezonā, kur viņš tēlo slepeno aģentu Markusu Al Skāru. Seriālā aktieris piedalās bīstamā misijā un beigās mirst, tāpēc vairāk seriālā arī neparādās, tomēr pietiek ar dažām sērijām, lai novērtētu Ramija Maleka sniegumu šādā asa sižeta lomā. Arī seriāls pats par sevi ir skatīšanās vērts.

Larry Crowne

Ramija Maleka nākamā loma bija filmā Larry Crowne. Tajā viņam bija piešķirta ļoti maznozīmīga loma – viņš bija viens no pasniedzēja Lerija studentiem. Pasniedzēju Leriju atveidoja pasaulslavenais aktieris Toms Henks.

Interesanti fakti par Ramiju Maleku

Noteikti vairums cilvēku ir kaut ko dzirdējuši par ēģiptiešu izcelsmes amerikāņu aktieri Ramiju Maleku, kurš ir ieguvis pasaules līmeņa slavu, pateicoties lomai seriālā Mr.Robot. Arī pēc tam Maleks ir spēlējis lomas daudzās zināmās filmās, kā, piemēram, Night at the Museum, Battleship, The Master, Need for Speed, Project X, Buster’s Mal Heart u.c. Tomēr par spīti Maleka panākumiem un popularitātei, ir fakti par viņu, kurus nezina pat lielākā daļa viņa fanu. Šeit būs daži interesanti fakti no Remija Maleka biogrāfijas.

1. Ramija Maleka panākumu atslēga ir smags darbs un neatlaidība

Daudzi uzskata, ka Maleka panākumu atslēga ir veiksme, jo popularitāti viņš guva pateicoties vienai nozīmīgai lomai seriālā Mr. Robot, bet patiesībā viņš ilgus gadus ir cīnījies par savu iespēju. Ramija Pirmkārt jau Maleka vecāki nevēlējās, lai viņš kļūtu par aktieri, taču par spīti vecāku iebildumiem, viņš veidoja savu karjeru. Maleks mācījās aktiermākslu vairākus gadus, taču nopietnas lomas viņam netika piedāvātas. Neveiksmīgais karjeras iesākums viņu pat noveda līdz depresijai, taču aktieris nepadevās un turpināja cīnīties, lai pierādītu savu talantu.

2. Ramijam Malekam nepatīk sociālie tīkli

Mūsdienās vairumam cilvēku sociālie tīkli ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tajā skaitā arī vairumam slavenību, taču Malekam sociālie tīkli nepatīk. Viņš tos uzskata par bezpersoniskiem un domā, ka tie ierobežo cilvēku komunikāciju reālajā dzīvē. Aktieris ir teicis, ka cilvēki komunicē, izmantojot sociālos tīklus, taču tā nemaz nav īsta komunikācija. Tieši šo iemeslu dēļ Malekam ir tikai Twitter konts, lai pavēstītu saviem faniem jaunumus par viņa profesionālo karjeru un lomām, taču citus sociālos tīklus aktieris neizmanto.

3. Ramijam Malekam ir alerģija no kaķiem, tāpēc tika mainīts Mr. Robot scenārijs

Seriālā Mr. Robot Ramija Maleka atveidotā varoņa Eliota zivtiņai patiesībā vajadzēja būt kaķim, bet tā kā aktierim ir alerģija pret kaķiem, šī nianse tika izmainīta. Sākumā seriāla veidotāji gribēja kaķa vietā piešķirt Eliotam suni, bet lai būtu pilnīgi droši, ka aktierim nebūs nekādu alerģisku reakciju vai veselības problēmu, tika nolemts, ka Eliotam būs zivtiņa.

4. Ramijs Maleks aktīvi cīnās par minoritāšu tiesībām

Kaut gan aktieris pēc pilsonības ir amerikānis, viņa izcelsmes valsts ir Ēģipte, tāpēc viņš aktīvi iestājas par rasu dažādību, jo īpaši aktieru aprindās. Viņš uzskata, ka aktieriem, kas pārstāv minoritātes un kas nav amerikāņu izcelsmes, ir daudz mazākas iespējas iegūt vadošās lomas dažādos seriālos un filmās. Pašlaik arī režisori pievērš lielāku uzmanību šai problēmai, taču Maleks cer, ka tas patiešām tiks risināts un aktieri tiks vērtēti pēc talanta un prasmēm, nevis ādas krāsa. Pats Maleks ir ļoti pagodināts, ka ticis pie lomas seriālā Mr.

Ērmīgais Mr Robot pavadījums

Ja būtu jāatšķir viens vienīgs elements, kas vislabāk raksturotu televīzijas drāmas Mr Robot, tā noteikti ir pārņemošā satraukuma un paranojas sajūta, ar kādu seriāla autori to ir dāsni apdāvājuši. Tā sākas līdz ar pirmajiem pilota epizodes kadriem, kurā vīri melnos uzvalkos, kuri šķietami izseko jauno hakeri, Ramija Maleka tēloto, Eliotu Andersonu, lai arī kur viņš neietu. Katrs turpmākais sižeta notikums atklāj jaunus, vēl dziļākus, šovu pārņemošās, sazvērestības līmeņus, radot nenoteiktības sajūtu, kļūstot arvien grūtāk atšķirt, kuriem stāsta tēliem drīkst uzticēties un kuriem nē. Laikam ejot, ekrānā demonstrētā vajāšanas sajūta pārņem arī skatītāju.

Eliota disociatīvie identitātes traucējumi padara viņu par gaužām neuzticamu stāstītāju un, seriāla notikumiem attīstoties uz priekšu, ir arvien sarežģītāk saprast, vai šova galvenais varonis runā taisnību, regulāri uzstājoties ar monologu, kas atkarībā no interpretācijas, ir paraudzēts skatītāju vai kāda no viņa galvā dzimušajiem tēliem. Neatkarīgi no tā, kā ausīm ir paredzētas Eliota vientuļās atziņas, pārsteidzošie atklājumi seriāla otrajā sezonā demonstrē mērus, kādus viņš ir gatavs veikt, lai apmānītu savu pārdomu klausītāju. Viena no viņa iemīļotākajām frāzēm, šādu atklāsmju brīžos ir: Lūdzu, saki, ka arī tu to redzi, var tikt interpretēta gan kā izmisīgas alkas atrast sabiedroto atbalstu viņa cīņā ar saviem mentālajiem dēmoniem, gan kā aukstasinīga pārbaude, vai klausītājs ir uzķēries uz viņa izliktās ēsmas.

Dabīgi, ka televīzijas seriālam, kas zeļ depresijas un paranojas satraukuma gaismā, piedienas līdzvērtīgi neirotisks skaņu celiņš. Maka Kvaila, priekš seriāla pirmo divu sezonu muzikālā noformējuma, sarakstītās dziesmas ir radītas ap zema līmeņa sintētiskiem pulsiem. Maka mūzika radu lēnām pampstošu sajūtu, kas pamazām un pakāpeniski pārņem klausītāju, radot pieklusinātu, smacējošu trauksmes sajūtu. Šo mūziku varētu piedēvēt synthwave žanram, tomēr tajā trūkst šim stilam raksturīgo griezīgās dinamikas. Skaņdarbiem tikuši piešķirti tādi nosaukumi kā 1.0_2-oneincontrol.aiff, kas atspoguļo seriāla epizodes kārtas numuru un, godinot seriāla IT tematiku, ir pierakstīts programmētāju kodu valodā. Jau minētajā skaņdarbā, skaņa tikpat kā nav dzirdama, ir tikai pāris drēgnas, knapi dzirdamas un mirgojošas, sintētiskas skaņas, kas piebalsojot retiem un griezīgiem elektriskās ģitāras stīgu trinkšķiem, klusām gaudo pāri bezgalīgai basa notij.

Pat kad dziesmas temps uzņem apgriezienus, kā 1.0_6-leavem3here.flac, ar tās šļirces adatas dūrienus atgādinošajiem sintezatora taustiņu piesitieniem, mūziķis ir atstājis pietiekoši daudz vietas starp notīm, lai šausmām neaptrūktos laika kārtīgi nosēsties un uz klausītāja pieres izspiestos sviedru piles. Tiekot nošķirtai no kulta seriāla, Maka Kvaila skaņdarbi vislabāk iederētos kā diskomforta mūzika bezmiega nomocītiem sazvērestību teoriju cienītāju tumšajos dzīvokļos. Ir grūti savādāk izskaidrot 1.3_5-da3m0nsneverstop.ca, dziesmu, kuras maigi zāģējošās sintezatora, skaņas šķiet radītas, lai pavadītu nelīdzsvarotus, trijos no rīta dzimušus saistības starp Stenliju Kubriku un Nīla Ārmstronga pirmajiem soļiem uz Mēness, meklējumus.

Aizraujošā sazvērestības teorija Mr Robot

Kibervides sazvērestību trilleris Mr Robot, kura pirmizrādes tiek demonstrētas Amazon Prime vietnē, ir kļuvis par 2015. gada visapspriestāko seriālu Amerikas Savienotajās Valstīs. Līdz Eiropai, šis seriāls nonāca novēloti, un arī tad, esot pieejams tikai caur Amazon tiešsaistes straumēšanas pakalpojumu, tas nokļuva tikai līdz visai šaurai auditorijai. Jāsaka, ka tas ir žēl, jo seriāla sižets patiešām saista, liekot skatītājiem saspringušiem, muguras uz ekrāna pusi saliekušiem, sekot līdzi katram neirotiskā hakera Eliota Andersona dzīves pavērsienam.

Pirmajā seriāla epizodē, skatītājs tiek iepazīstināts ar, Ramija Maleka tēloto, nihilistu Eliotu, kurš ir IT vides drošības inženieris dienas gaišajā laikā, bet naktis pavada kā dumpīgs hakeris, cīnoties pret sistēmu. Seriāla veidotāji piedāvā 21. gadsimta, uz tehnoloģijām būvētās, sabiedrības variāciju par supervaroņa tēmu. Eliots, slēpjot savu patieso ģenialitāti no kolēģiem, slepus cīnās pret sabiedrības netaisnībām, atmaskojot bērnu pornogrāfijas izplatītāju, atklājot neuzticīga vīra dēkas tā sievai. Ejot mājās no darba, Eliots nomurmina: Dažreiz es sapņoju par pasaules izglābšanu, turpinot ceļu uz savu dzīvokli, kur viņu gaida vienīgais dzīves biedrs, nūģīgi nosauktā zelta zivtiņa Kvertijs.

Tomēr, kad ar Eliotu sazinās, Kristiana Sleitera tēlotais, Misters Robots, noslēpumainas pagrīdes haktīvistu grupas līderis, piedāvājot kopīgiem spēkiem uzsākt kiberrevolūciju, likmes tiek paceltas līdz galvu reibinošiem augstumiem. Mistera Robota plāns balstās ap visu pasaules iedzīvotāju kredītvēstures dzēšanu, kas, pēc viņa paša vārdiem, būtu: lielākais pasaules bagātības izdalīšanas incidents cilvēces vēsturē. Aizraujošais sižets atstāj skatītājos The Matrix, Fight Club un Robina Hūda sakausējuma sajūtu, vienlaikus nebaidoties iedunkāt Facebook, Apple un skandalozas slavenības ar vairākām popkultūras referencēm.

Iespējams, ka Eliota sociālais neirotisms, kas lielākoties izpaužas kā melnu kapucīšu valkāšana un politisko partiju ienīšana. Tomēr, Eliots ir drosmīgi veidots sarežģīts tēls, kas cīnās ar narkotiku atkarību, kam piemīt atbruņojošs tiešums un nāves bailes, ka viņam seko vīri tumšos uzvalkos, vai vēl trakāk – ka viss notiekošais varētu būt tikai viņa ievainotās psihes auglis. Skumjā acu skata īpašnieka Ramija Maleka, pievilcīgā, bet rēgainā seja ir kā perfekts balts audekls kompleksajam Eliota tēlam. Turklāt no Ramija neatpaliek arī Kristians Sleiters, kurš Mistera Robota tēlu ir apveltījis ar savu šķelmīgo harizmu.

Kā vēl viena seriāla un skatītāju attiecību raksturīpašība ir Eliota biežā ceturtās sienas nojaukšana, kas izpaužas kā viņa biežā skatītāju uzrunāšana pa tiešo, skatoties tieši kameras objektīvā. Šāda komunikācija ar auditoriju, piedāvā vēl dziļāku ieskatu Eliota trauslajā garīgajā pasaulē. Vienā no šādām epizodēm domīgais hakeris mums jautā: Viena lieta ir neuzticēties savam prātam, bet pavisam cita – savām ausīm un acīm. Bet tad atkal, vai tad tas nav viens un tas pats?

Mr Robot piedāvā tumšu ieskatu nelīdzsvarotā ģēnija prātā

Lai arī 2015. gada vasara neizcēlās ar lielu skaitu seriālu, kurus televīzijas kritiķi vienbalsīgi ieteiktu noskatīties visiem šā žanra cienītājiem, Mr Robot sevi pieteica kā sava izlaiduma izcilnieks, pārsteidzot ar savu saistošo un dinamisku sižetu. Ramijs Maleks spēlē seriāla galveno tēlu – Eliotu Andersonu, sporta jaku kapucēs slēpjošos, garīgu traucējumu nomocīto, ģeniālo antivaroni ar izteiktu vajadzību ieviest pasaulē taisnīgumu. Nav slikti, ja Eliotam, šā krusta gājiena laikā, nākas uzlauzt kāda datora aizsardzības sistēmas, it īpaši, ja runa ir par sliktajiem puišiem kā bērnu pornogrāfijas izplatītājiem, pret savām partnerēm vardarbīgiem vīriešiem un it īpaši – baņķieriem, kas viņa skatījumā, ir vislielākie sabiedrības kaitēkļi.

Gaumīgais seriāls, ar tam raksturīgajiem vizuālajiem efektiem un lipīgo skaņu celiņu, kā arī empātiskajiem antivaroņiem, liek kritiķiem vilkt paralēles ar tādām televīzijas žanra klasiskām kā Braking Bad un Dexter. Tomēr sērijveida slepkavu vai metamfetamīna industrijas darboņu vietā, konfrontētas tiek ikdienišķas realitātes, piemēram neremdināmo korporāciju skaudību pēc naudas, kiberterorismu un to kā mūsdienu informācijas aprites tehnoloģijas padara mūs visus ļoti, ļoti ievainojamus. Eliots ir digitālā laikmeta Valters Vaits.

Mr Robot, tiekot demonstrētam Amazon Prime tiešsaistes straumēšanas vietnē, seko līdzi pēdējo gadu ASV televīzijas šovu fenomenam, pateicoties, interneta vietņu spējai producēt un izlaist pašu ražotu saturu, kas netiek pakļauts skrupulozajai dienas laika ētera cenzūrai, klajā tiek laisti visai tumši un drūmi seriāli. Intervijā ar vanityfair.com pats Maleks komentēja šo industrijas ievirzi: Skatītāji ir tiešām pārsteigti, ka ASV tiek izlaists tik tumšs seriāls kā mūsējais. Ja mums izdodas intriģēt skatītājus, es par to tikai priecājos, un domāju, ka šāds piegājiens, izlaist spēcīgu un unikālu seriālu, kas mazliet šokē industriju, ir pareizs.

Daļu šīs tumsas seriālā ienes Kristiāna Sleitera atainotais varonis – Misters Robots. Seriāla fani netiek gudri, piepildot neskaitāmus interneta ziņu dēļus, diskutējot par to, vai šis, ar Kristiāna Sleitera šķelmīgo harizmu apveltītais, noslēpumainais tēls ir reāla persona, vai arī paša Eliota nomocītā prāta auglis. Līdz ar to, ka pašam Eliotam nav viegli atšķirt realitāti no savas iztēles produktiem, skatītājiem šis jautājums ir jāšķetina kopā ar jauno hakeri. Iespējams, ka, caur Mistera Robota tēlu, seriāla autori velk tumšu paralēli ar kino klasikas Fight Club Breda Pita spēlēto Taileru Durdenu. Tomēr, lai arī kāda nebūtu atbilde uz šo jautājumu, skaidrs, ka Eliota cīņa ar saviem mentālajiem dēmoniem ir viens no seriāla dziļākajiem notikumiem, kas, visdrīzākais, tiks risināts vairāku sezonu garumā, tādēļ ziņkārīgajiem Reddit lietotājiem nāksies apbruņoties ar pacietību, gaidot atbildes uz savām teorijām.

Vēl viens mēdijs, caur kuru mēs tiekam iepazīstināti ar Eliota satraukto un drēgno prātu ir viņa tiešā skatītāja uzrunāšana, vēršoties nevis pret citiem seriāla tēliem, bet, cauri kameras objektīvam, skatoties tieši dīvānos sēdošo seriāla piekritēju acīs, vai arī, pēc citas interpretācijas, Eliots uzrunā kādu viņa galvā radītu tēlu – savdabīgu iedomātu draugu.