Padomi pāriem no Mr. Robot galvenā varoņa

Naudas jautājumi bieži vien var būt konfliktu avots jebkurā laulībā vai pat starp tiem, kuri dzīvo kopā vai arī ir civillaulībā. Daudzu problēmu izcelsme ir meklējama finansiālās problēmās, piemēram, parādsaistībās, kas saistītas ar pārtēriņu vai pēkšņu ienākumu zaudējumu, vai atšķirīgā attieksmē, vērtībās un paradumos, kas saistīti ar naudas sadali, kas izriet no katra partnera audzināšanas. Nauda ir arī emocionāla problēma, un tās atrisināšana bieži vien ir tāpat kā mēģinājums atšķetināt pakaramos no skapja.

Tāpat kā jebkuram periodiskam argumentam, ja pāri pastāvīgi strīdas par naudu, parasti tas nozīmē, ka nav atrisinājuma. Pāri var izbeigt argumentu un salīgt, jo viņiem nepatīk konflikts, bet viņi nespēj atrisināt problēmu. Kaut kas var būt labāk uz neilgu laiku vai arī viens var justies labāk, bet vai justies labāk, bet tad problēma turpina parādīties un rodas spriedzes apburtais loks. Neatkarīgi no tā, vai jautājums ir finansiāls vai attiecībās, vai abi gadījumi, ir svarīgi atrast praktiskus risinājumus.

Novērsiet problēmu, nevainojiet otru cilvēku
Pāri pārāk bieži pāri mēdz pārmest viens otram, piemēram, ka viens tērē pārāk daudz naudas sporta aprīkojumam. Labāk ir sākt ar to, ka atklāti pateikt, ka ir bažas par kredītkarti, kā arī atgādināt par to, ka vienojāties ierobežot pirkumus. Ja viens uzskata, ka viena vai otra lieta ir kaut kas nepieciešams, to ir vērts apspriest kopā.

Norunājiet tikšanos, lai apspriestu problēmu
Biznesa tikšanās tiek norunātas, un cilvēki viņiem gatavojas. Pāriem būtu jādara tāds pats par svarīgākajiem jautājumiem. Tā vietā, lai emocionāli reaģētu, dodiet zināmu brīvību un izrakstiet savas domas un jūtas par šo jautājumu. Izdomājiet, kā teikt lietas tādā veidā, lai jūsu partneris klausītos. Norādiet veidus, kā jūsu partneris var paveikt labu darbu ar finansēm, vai pieminēt prasmes, kuras jūsu partneris var izmantot pikavippi 24h, lai noteiktu problēmu. Tad var ierosināt problēmas risinājumu.

Ieklausieties viens otrā un atzīstiet viens otra bažas
Tā kā nauda var būt tik emocionāli saistīta problēma, bieži vien ir grūti klausīties kāda cita viedokli. Piemēram, ja Līgas vecākiem vienmēr ir finansiālas problēmas, jo viņi bija neuzmanīgi tērētāji, viņa var būt noraizējusies, kad Pēteris veic impulsīvus pirkumus, pat ja viņiem budžetā ir pietiekami daudz naudas. Tas varētu saasināt Pētera bailes no kontroles, jo viņa māte kontrolēja viņa finanses, kad viņš auga.

Atrisiniet problēmu
Pārāk bieži pāris vēlas justies labāk, tāpēc viņi atvainojas, neatrisinot problēmu. Vienkārši atzīstot problēmas tās ne vienmēr atrisinās. Ir jāizstrādā plāns, lai viņiem nerastos tāda pati situācija dažus mēnešus vēlāk. Viens no risinājumiem Līgas un Pētera gadījumiem ir vienoties par eiro summu, kuru katrs var pavadīt, nesazinoties viens ar otru. Ja kāds vēlas tērēt vairāk par saskaņoto summu, tad par pirkumu ir jāapspriež. Ja summa ir 250 eiro mēnesī, un Pēteris grib nopirkt jaunas slēpes, tad viņam un Līgai tas ir jāapspriež. Varbūt Pēteris var izmantot divu mēnešu finanses vai arī viņi var piekrist, ka daļa naudas nāk no cita fonda.

Katra pāra situācija ir individuāla un prasa pacietību. Vispirms ir jāsāk ar paša finanšu analīzi, jo tikai tādā veidā būs iespējams izprast, kur rodas problēmas un ko ir iespējams mainīt, lai nerastos konfliktsituācijas vai tās būtu vieglāk atrisināt neradot problēmas otrai personai vai kopīgajām finansēm. Atsevišķas finanses katram ir tikai daļa no risinājuma iespējām.