Jaunajā Papillon Ramijs Maleks spēlēs Degā lomu

Ramija Maleka pārliecinošais sniegums kulta seriāla Mr Robot galvenajā, neirotiskā hakera Eliota Andersona, lomā, ir pacēlis šo talantīgo aktieri zvaigžņu gaismā. Uz šīs jauniegūtās slavas rēķina, Maleks ir saņēmis piedāvājumu filmēties kopā ar, Sons of Anarchy un Pacific Rim zvaigzni, Čārliju Hanamu gaidāmajā 1973. gada autobiogrāfiskās drāmas Papillon (tulkojot no franču valodas – Tauriņš) rekreācijā.

Ir gaidāms, ka Maleks uzņemsies lomu Degā, kuru 1973. gada filmā spēlēja leģendārais Dastins Hofmans. Tikmēr Čārlija Hanama aktiermeistarība tiks salīdzināta ar vēl vienu lielo ekrānu ikonu – Stīvu Makvīnu, jo viņam, tāpat kā 70. gadu asa sižeta zvaigznei, ir atvēlēta galvenā varoņa, nepatiesi par slepkavību notiesātā seifu lauzēja, Tjerī Papilona Šarī loma. Nelaiķa Šarī 1969. gadā izdotā autobiogrāfijā tiek aprakstītas viņa gaitas esot ieslodzītam par noziegumu, kuru viņš netika pastrādājis un tam sekojošā bēgšana no, par “Velna salu” sauktā cietuma Franču Gijānā.

Lai gan arī mūsdienu ekranizācija balstās uz šīs autobiogrāfijas, skatītājiem tiek solīta šī stāsta modernizēta adaptācija. Gan Šarī autobiogrāfija, gan 1973. gada filma ir balstīta uz Papilona, kas tā tiek saukts dēļ liela tauriņa tetovējuma uz tā vēdera, notiesāšanu, ieslodzīšanu un tai sekojošo iepazīšanos ar cietuma biedru Degā, kura lomu spēlēs Maleks. Stāsta sižets kaut kur atgādina slaveno Shawshank Redemption, tikai aiztaupot skatītājiem siltās un priecīgās emocijas, to vietā piedāvājot izaicinošākus varoņus un sarežģītāku emociju paleti. Abi ieslodzītie kopīgi kaļ plānus bēgšanai no brutālās soda kolonijas, kuri nes neviennozīmīgus rezultātus un sagādā abiem draugiem vairākas, abpusējās lojalitātes un gribas dzīvot, pārbaudes.

Šo stāstu otrreizēju ekranizāciju ir uzņēmies Dāņu filmu veidotājs Mihaels Nērs, bet scenārija autors ir Ārons Guzikovskis, kurš iepriekš strādājis pie, līdzīga sižeta filmas, Prisoners. 1973. gada Tauriņa bēgšanas adoptāciju, par kuru viņš tika nominēts Oskaram, režisēja Frenklins Ščafners, kurš piedalījās darbā arī pie Planet of the Apes un Patton režijas.

Papillon finansiāli atbalsta Red Granite Pictures, kompānija, kura šobrīd cīnās ar Amerikas Tiesu Departamentu, kas cenšas iesaldēt vairāk par miljardu ASV dolāru lielu summu, kurā ietilpst arī peļņa no cita šīs filmu kompānijas hita The Wolf of Wall Street, kā arī ar, par pretlikumīgu atzīto, malaiziešu pensiju fondu, kas esot saistīts ar Red Granite Pictures. Lai vai kā, Tiesu Departamenta dokumentos netiek izvirzītas konkrētas apsūdzības nevienam no Red Granite Pictures darbiniekiem, līdz ar to nav sagaidāms, ka šī izmeklēšana varētu kādā veidā kavēt Papillon nokļūšanu līdz kino apmeklētājiem. Tiesa gan, kompānija vēl nav atklājusi, cik ilgi gaidāms, līdz filmas nākšanai klajā.

Pagājušā gada laikā, Ramija Maleka zvaigzne ir spoži uzspīdējusi, lielā mērā pateicoties televīzijas drāmas Mr Robot panākumiem, kas nesen atnesa jaunajam aktierim viņa pirmo Emmy nomināciju. Tomēr Maleks ir mētājies apkārt pa televīzijas un filmu industriju, jau ilgāk par dekādi. Citas viņa nozīmīgākās lomas ir Night at the Museum, Paula Tomasa Andersona režisētā The Master, Destina Kretona Short Term 12 un The Pacific. Tos, kas jau ir redzējuši pirmo Papillon ekranizāciju, vai jau ir lasījuši Šarī autobiogrāfiju, varbūt arī atkārtota šīs filmas ekranizācija pārāk nesatrauc, tomēr visiem ekrāna mākslas cienītājiem būtu vismaz mazliet jāpriecājas par to, ka talantīgā aktiera slava turpina augt augumā, jo tas noteikti ir pelnīti.